TARIM

TM TARIM

TM Grubun'nun faaliyet alanlarından biri tarım sektörüdür. TM GROUP bünyesinde 2012 yılında TM Tarım şirketi kurularak tarım sektöründe kaliteli ve sağlıklı ürünler üreterek markalaşmayı hedeflemiştir.

 

TM Tarım, ilk fidan dikimini 29 Ekim 2012 tarihinde gerçekleştirdi. Bugün itibarıyla 2 bölgede 65 dekar alanda kurulu çiftliklerinde zeytin ve badem yetiştirmektedir.Bu bölge badem ve zeytin yetiştirilmesi için gereken mükemmel rüzgar ve toprak tuz oranına sahiptir. Bu da Ekstra Virgin Zeytin yağının en saf ve kaliteli halini sunmaktadır.
 

Ülkelerin ve toplumların kalkınmasında önemli rol oynayan tarım sektörünün önemi, küreselleşen ekonomik sistem, artan rekabet ortamları ve hızla değişen pazar şartlarının da etkisiyle giderek artmaktadır. Tarım sektörü, toplam nüfusun % 35’ini, ulusal gelirimizin yaklaşık % 15’ini ve istihdamın ise % 45’ini oluşturmaktadır. Türkiye ise, elverişli coğrafi koşulları ve iklimi, geniş ekilebilir toprakları ve su kaynaklarının bolluğu ile tarım ve gıda alanında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Küresel ısınma ve doğal kaynakların giderek azaldığı günümüz şartlarında, çevre ve insan sağlığı ilkesinden ödün vermeden "hormonsuz sağlıklı meyve ve sebze" üretmektedir. Çanakkale Geyikli ve Manisa Köprübaşı bölgelerinde faaliyetlerini sürdüren TM Tarım, Türkiye’nin önde gelen meyve tarımı üzerine odaklanan firmalarından birisi olmayı hedeflemiştir.


 

Kökleri, 1995 yılına kadar uzanan TM GRUBU, güçlü ve dinamik yapısıyla bugün dünyanın 3 kıta ve 10 ülkesinde İnşaat, Elektro-Mekanik Taahhüt, Tarım ve Ticaret olarak dört sektörde faaliyet göstererek, odaklandığı iş alanlarında büyüyerek ilerlemektedir.Bugüne kadar TM 10 ülkelerde, 70’den fazla proje tamamlamıştır.

İLETİŞİM​:

Ortaköy Dereboyu Cad. Refik Fenmen Sk. No: 4, PK: 34347 Beşiktaş, İstanbul / TÜRKİYE

Tel:     + 90 (212) 274 86 86 (Pbx )

Faks:   +90 (212)236 03 75
E-Posta: info@tm.com.tr

© 2019 Copyright © TM Mühendislik ve İnşaat AŞ. Tüm hakları saklıdır. |  Terms of Use  |   Privacy Policy