Temelleri 1996 yılında Uğur M. Başıtaş tarafından atılan T&M GRUBU, Türkiye’nin önde gelen mekanik taahhüt firmalarından biri olarak çıktığı yolda bugün Dünyanın 3 kıta ve 9 ülkesinde Elektro-Mekanik Taahhüt, Tarım, İnşaat ve Distribütör olarak dört sektörde faaliyet göstererek, odaklandığı iş alanlarında büyüyerek ilerlemektedir.


Kuruluşundan bu yana, en üst düzeyde teknoloji ve nitelikli insan gücünü gelişen yapısının en önemli temelleri olarak belirleyen, global vizyona sahip bir kuruluş olarak sürekli gelişen bir coğrafyada, geniş bir uluslararası müşteri yelpazesine hizmet vermektedir.T&M GRUBU bugün itibariyle 4 ana grupta aşağıda belirtilen ticari şirketleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
        - T&M Mühendislik
        - Turkuaz Mühendislik
        - T&M Tarım
        - T&M İnşaat GYO
        - T&M Engineering
        - AHHECO Company


Dünyanın lider iklimlendirme markası DAIKIN’ın yetkili Libya ve Irak Distribütörlüklerinin yanında Dünyanın lider beyaz eşya markalarından ELECTROLUX’un yetkili Irak Distribütörü olan, kurumsal ve bireysel müşterilere İstanbul  merkez ofis ile Erbil / Irak ve Tripoli / Libya’daki mağazalarından deneyimli personelleri ile hizmet vermektedir.

Uluslararası sertifikalara sahip, güçlü profesyonel birikimi, 40’a yakın uzman teknik ve idari personeli, gelişmiş teknolojiye sahip ürünleri ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışının verdiği güç ile kalite, çevre ve iş güvenliğinden ödün vermeden istikrarla büyümeye devam etmektedir.22 yıllık hizmet süresi boyunca, yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce başarılı projeye imza atan, üstlendikleri her çaptaki taahhüdü zamanında, hatasız, bütçe sınırları dahilinde ve en üst kalitede yerine getiren T&M GRUBU, müşterilerinin sürekli ve haklı güvenini kazanmaktan gurur duymaktadır.


T&m Mühendislik Daikin Klima Daikin Markalı Tüm üRünlerin Satış, Pazarlama, Servis Ve Satış Sonrası Faaliyetlerini Türkiye’deki Merkez ofisi,irak Ve Libya’dak